Haber

Akşener: Milletin sesi duyulsun diye buradayız

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta açıklama yaparak açıklamalarda bulundu. Akşener, “Artık milletin sesi duyulmalıdır. Milletin sesi duyulsun diye buradayız.”

Meral Akşener, Türkiye’yi sarsan ve 10 ilde yıkıma neden olan depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’a geldi. Pazarcık ilçesi ve kent merkezinde incelemelerde bulunan Akşener, Sütçü İmam Üniversitesi’nin olduğunu söyledi. Spor Salonu’nda depremzedeleri ziyaret etti. UYGÜN Partisi Erzurum Teşkilatı tarafından düzenlenen yemek dağıtımına katılan Akşener, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Akşener, Türkiye’nin felaketi en az kayıpla atlatması ve devletin sesinin duyulması gerektiğini söyledi. Sarsıntılı bölgeleri ziyaret ederek milletin sesinin duyulmasına aracılık ettiğini vurgulayan Akşener, “Artık milletin sesi duyulmalıdır. Milletin sesinin duyulması için buradayız.” Meral Akşener, enkaz altında kalan bir canı kurtarmak ve gerekirse yok etmek için her kapıyı çalacağını söyleyerek, parti olarak milletvekilleri ve personelleriyle depremzedelerin yardımına koştuklarını sözlerine ekledi. Akşener, herkesin elinden geldiğince deprem bölgesine yardım etmesi gerektiğini vurguladı. ‘SİVİL SAVUNMA HUKUKU YENİDEN UYGULANMALI’ Geçmişte kendisinin İçişleri Bakanlığı olduğunu, ‘Sivil Savunma Kanunu’ olduğunu ve bu kanun doğrultusunda herkesin afet konusunda eğitildiğini belirten Akşener, “Artık ‘Sivil Savunma Kanunu’ yürürlükten kaldırıldı, yerine AFAD kuruldu. Ancak bu kurumda çalışan sayısı az ve yetersiz. ‘Sivil Savunma Kanunu’ yeniden uygulanmalı. Orman yangınları, seller konusunda herkes eğitilmeli bilinçlendirmek için depremlere dikkat edilmelidir.Devletin hafızası kaybolmamalı ve kurumlara nitelikli kişiler atanmalıdır.

Akşener, ifadelerinin ardından Elbistan ilçesine taşındı.

inhisar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu