Haber

Bitlis’te kadınlar depremzedeler için battaniye, atkı ve bere üretti

Bitlis’in Tatvan ilçesinde gönüllü kadınlar, Akdeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde 10 ili etkileyen ve “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerden etkilenenler için battaniye, eşofman, yün hırka, atkı ve bere üretiyor. .

Belediye Kültür Sanat ve SporMerkezde bulunan istekli kadın usta öğreticiler, depremden etkilenen bölgelerde vatandaşların yaralarını sarmak için çalışma başlattı.

Bu amaçla depremin ilk gününden itibaren depremzedeleri sıcak tutmak için kıyafet ve battaniye diken kadınlar, bu eserleri ilgili kurumlar aracılığıyla belirlenen bölgelere gönderiyor.

Merkezde 10 kadınla çalıştıklarını belirten usta eğitmen Gurbet Melekka, depremlerin acısını yaşadıklarını ve insanların acısını yüreklerinde hissettiklerini söyledi.

Depremzedelere yardım etmeye çalıştıklarını söyleyen Melekkası, şunları söyledi:

“Buradaki gönüllü öğretmenlerimizle birlikte depremzede kardeşlerimiz için eşofman, yün hırka, atkı ve bere üretiyoruz. Onları daha sıcak tutacak ürünler üzerinde çalıştık. Battaniye de yapıyoruz. 4 gündür çalışmalarımız devam ediyor. Bugün birlik beraberlik günü, kumaş desteği vermelerini bekliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu